Tüm ürünlerimiz gibi, kullandığımız şeker hamuru da el yapımı olup pastanız için özel olarak hazırlanmaktadır. İçerisinde hiçbir katkı maddesi ve raf ömrünü arttırıcı maddeler yoktur. El yapımı şeker hamurunun tadı da yumuşaklığı da hazır şeker hamurlarından farklıdır. Müşterilerimiz pastanın üzerindeki şeker hamurunu ayırma ihtiyacı hissetmeksizin pastalarını tüketebilmektedir. Bizim pastalarımızdan denemeden şeker hamuru hakkında karar vermeyin...

14 Mayıs 2012 Pazartesi

ORMAN PASTASI

Pastacılık serüvenim başlayalı bir kaç ay oldu, çok mutluyum pasta yaparken. Nasıl başladı derseniz minik kuşuma diş buğdayında pasta yapmak istedim ve marshmellowdan seker hamuru yapıp pastasının üzerine diş figürleri yaptım. Çok acemice oldu ama yine de beğeni topladı. Diş buğdayında neler yapsam diye düşünürken nette gördüğüm kurabiyelerse güzellikleri ile aklımı başımdan aldı.

Üniversitedeyken takı hamurundan takılar yapıp satmıştım, el becerime güvenirim , bir de ben deneyeyim dedim. Kendimi baya geliştirdim o günlere göre ama önümde upuzun bir yol var yine de.
 
Aşağıda fotoğrafta gördüğünüz orman pastası ise benim denemelerim dışında ilk profesyonel işim diyebiliriz. Çok severek yaptığım ve içime sinen bir pasta oldu. Gerçek sahiplerinin beğenilerini toplamak ise bu işin en güzel yanı.

Herkese sevgiler.            


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder