Tüm ürünlerimiz gibi, kullandığımız şeker hamuru da el yapımı olup pastanız için özel olarak hazırlanmaktadır. İçerisinde hiçbir katkı maddesi ve raf ömrünü arttırıcı maddeler yoktur. El yapımı şeker hamurunun tadı da yumuşaklığı da hazır şeker hamurlarından farklıdır. Müşterilerimiz pastanın üzerindeki şeker hamurunu ayırma ihtiyacı hissetmeksizin pastalarını tüketebilmektedir. Bizim pastalarımızdan denemeden şeker hamuru hakkında karar vermeyin...

30 Kasım 2012 Cuma

NEDEN TATLI GERÇEKLER


Çünkü mutfağımızda hiçbir katkı maddesi ve hazır pastacılık malzemesi kullanılmamaktadır. Şeker hamurundan pandispanyaya kadar pastanın tüm malzemeleri ev yapımıdır.  

Hazır pandispanya ve toz krema karışımları ile hazırlanan pastaların maliyetleri çok düşüktür. Maliyetinin yanı sıra yapımı kolay ve zahmetsizdir. Üzerindeki talimatlara uymanız yeterlidir. Hazır pandispanya karışımı sulandırılarak pişirilir ve arasına hazır kutularda satılan çeşitli aromalara sahip pasta ara kat kremaları sürülür, toz kremanın sulandırılması ile elde edilen kremşanti ile kaplanır. Bu nedenle pastanelerden aldığınız pastaların çoğu aynı tat ve dokuya sahiptir. Kıvam artırıcı emülgatörler, bozulmayı önleyici koruyucular, stabilizatörler yediğimiz pastaların içinde yer alan katkı maddeleridir.

Oysa ki Tatlı Gerçekler’in mutfağında yukarıda saymış olduğumuz unsurların hiç biri bulunmamaktadır. Tüm ürünlerimiz tereyağı, iyi kalite çikolata, evlerimizde kullandığımız un ve yumurtalarla yapılmaktadır. Ürünlerimizde pastörize kutu yumurtalar değil gerçek yumurtalar kullanılmaktadır. Pandispanyalarımız ise yağsızdır.

Hem siz hem sevdikleriniz pastalarımızı gönül rahatlığıyla yiyebilirsiniz. Ev yapımı şeker hamurunun daha önce yediğiniz şeker hamurlarından farklı olduğunu da göreceksiniz. Pastanızın üzerindeki şeker hamurunu veya kremayı sıyırma ihtiyacı hissetmeden zevkle yiyeceğiniz pastalar için Tatlı Gerçekler Butik Pasta en doğru tercih.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder