Tüm ürünlerimiz gibi, kullandığımız şeker hamuru da el yapımı olup pastanız için özel olarak hazırlanmaktadır. İçerisinde hiçbir katkı maddesi ve raf ömrünü arttırıcı maddeler yoktur. El yapımı şeker hamurunun tadı da yumuşaklığı da hazır şeker hamurlarından farklıdır. Müşterilerimiz pastanın üzerindeki şeker hamurunu ayırma ihtiyacı hissetmeksizin pastalarını tüketebilmektedir. Bizim pastalarımızdan denemeden şeker hamuru hakkında karar vermeyin...

5 Mart 2013 Salı

DİŞ BUĞDAYI KUTLAMASI İÇİN DİŞ ŞEKLİNDE PASTA


Çocuklar için yapılan kutlamalar arasında benim en sevdiğim diş kutlamaları diyebilirim. Hem eski adetlerin yaşatılması hem içerdiği merak unsuru hem de bu kutlamalarda kullanılan diş figürü temalı pasta ve kurabiyeler bakımından favorim.

 Benim şeker hamurunun varlığından haberdar olmam da kızımın diş buğdayı kutlaması ile oldu. Bu kutlamadan bir gün önce nette gördüğüm diş kurabiyeleri aklımı başımdan aldı. Ama artık çok geç olmuştu. Antalya'da diş kurabiyesi yapan o an da bulamadım.  Kendim el yordamı ile marshmallowdan şeker hamuru yapıp pastasının üzerine bir diş ve diş fırçası kondurmuştum. Elimle de diş şeklinde kurabiyeler kesmiştim. Velhasıl kelam kendi kızımda içimde kaldı diş pastası ve kurabiyeleri. Daha önce diş kurabiyeleri yapmıştım ama diş şeklinde pasta yapmamıştım. Kayra için yaptığım pasta ile muradıma ermiş oldum. Çok zevk alarak yaptım ve sonuç hem beni hem de daha sonra arayarak memnuniyetini belirten Sümeyye Hanım'ı mutlu etti. Kayra'nın dişi hayırlı uğurlu olsun,tüm dişleri kolayca çıksın, iştahı da bol olsun:)


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder