Tüm ürünlerimiz gibi, kullandığımız şeker hamuru da el yapımı olup pastanız için özel olarak hazırlanmaktadır. İçerisinde hiçbir katkı maddesi ve raf ömrünü arttırıcı maddeler yoktur. El yapımı şeker hamurunun tadı da yumuşaklığı da hazır şeker hamurlarından farklıdır. Müşterilerimiz pastanın üzerindeki şeker hamurunu ayırma ihtiyacı hissetmeksizin pastalarını tüketebilmektedir. Bizim pastalarımızdan denemeden şeker hamuru hakkında karar vermeyin...

15 Nisan 2013 Pazartesi

KIZIMIN WİNNİE THE POOH TEMALI DOĞUM GÜNÜ PARTİSİ

Aylardır planladığım kızımın doğum günü partisi dün göz açıp kapayana kadar bitti. Sanırım bu en uzun ve en bol fotoğraflı gönderim olacak:) Planladığım her şeyi gerçekleştirme fırsatım oldu diyebilirim. Aşağıda fotoğraflarda göreceğiniz her şey tarafımca yapılmıştır doğum günü banneri hariç aslında onu da kendim yapacaktım ama "çiçekli happy birthday bannerini" bulunca uğraşmak istemedim winnie ve arkadaşlarını da bannere eklediğimde tam istediğim gibi oldu çünkü:)Kızım benim için her zaman ilklere vesile oldu bu doğum gününde de adetimiz bozulmadı. Keçe ve tütü mevzusu ilgimi çekiyordu son zamanlarda. Çünkü hazırladığım temalı pasta ve kurabiyeleri tamamlayan şeyler çocuğun partide giyeceği kıyafet ve misafirlere kurabiye dışında hediye edilebilecek şeyler. Keçe bu konuda çok güzel bir alternatif.

Nitekim kızımın için misafirlerimize hediye etmek için cupcakeli buzdolabı süsleri hazırladım.  Ayrıca kızıma pastamızdaki ayrıntıları taşıyan bir bluz ve taç yaptım. Winnieyi keçeden yapıp yapamaycağımı merak ediyordum çünkü yapılamadığında ne kadar çirkin olduğunu netteki örneklerinden görmüştüm. Bu nedenle yapamama ihtimalimi göze alarak uzun süre önce hazırladım. Tütüsünü de pastanın, temamızın ve baharın renklerine uygun olarak hazırladım.


Hazırladığımız keçe hediyeleri ve birer tane kurabiyeyi fotoğraftaki gibi winnieli hediye poşetlerine koyduk ve kızım bunları misafirlerimize dağıttı:)
Pastamıza gelince tema çooook önceden belli olunca nasıl bir şey istediğimi ve tasarlayacağımı düşündüm. Katlı olacağı da kesindi ayrıntılarını da çizgi filmle örtüştürmek,  sanki ormandalarmış havası yaratmak istedim. Bu nedenle en alt katı yeşil üstleri ise mavi çalıştım aradaki ağaçlarla boyut verdim biraz. ve tabi ki tişörtümüzdeki güneşte olmalıydı gök yüzünde ve en üstte elinde balonları ile winnie:)) Bir çok yabancı siteyi talan ettiğimi ve neredeyse tüm winnieli pastaları gördüğümü söyleyebilirim.  

Figürlerin gerçekçiliği ise bildiğiniz gibi benim vazgeçilmezim. Pastanın üzerindeki yenilemeyen tek şey balonun çubukları ve kurdele:)).


Veee tabi kurabiyeler pasta ile takım oldu. Bir kaç çeşit çalıştım kurabiyeleri çubuklu, çubuksuz ve kavanoz kurabiyesi olarak. Kavanoz kurabiyelerini misafirlerimizin tabaklarına dağıttık, diğer poşetlediğimiz kurabiyeleri ise saklamaları için hediye poşetlerine koyduk.Bunlara ek olarak da macaronlar hazırladım. Ve herkes bayıldı bence de mutlaka tadılması ve partilerde bulunması gerekli bir öğe:)Sevdiklerimizle geçirdiğimiz çok güzel bir gün yaşadık. Yanımızda olan veya olmak isteyipte gelemeyen herkese çoook teşekkürler. İyi ki varsınız...Hiç yorum yok:

Yorum Gönder