Tüm ürünlerimiz gibi, kullandığımız şeker hamuru da el yapımı olup pastanız için özel olarak hazırlanmaktadır. İçerisinde hiçbir katkı maddesi ve raf ömrünü arttırıcı maddeler yoktur. El yapımı şeker hamurunun tadı da yumuşaklığı da hazır şeker hamurlarından farklıdır. Müşterilerimiz pastanın üzerindeki şeker hamurunu ayırma ihtiyacı hissetmeksizin pastalarını tüketebilmektedir. Bizim pastalarımızdan denemeden şeker hamuru hakkında karar vermeyin...

18 Eylül 2013 Çarşamba

EN ÖNEMLİ KISIM : DÜŞÜNCELERİNİZ, YORUMLARINIZ VE MUTLULUĞUNUZ....


Uzun zamandır bir yorumlar bölümü oluşturmak istiyordum ama hep başka şeyler giriyordu araya ve siteyi düzenleyemiyordum. Taa ki Aysan Hanım'ın attığı beni çok mutlu eden mailine kadar. Her işin öncesine almaya karar verdim bu düzenlemeyi ama neredeyse 2 yılın ardından her şeyi toplamak pek mümkün değil.İlk etapta elime geçenleri buraya ekliyorum ve bundan sonra da güncel tutmaya çalışacağım.

Bütün yorumlar benim için çok kıymetli ama Aysan Hanım'ınkinin yeri bir başka neden derseniz, müşterilerimin çoğu pastalarını almaya gelene kadar bilmeselerde asıl mesleğim avukatlık. Ailem çok istediği için okuduğum ve dereceyle bitirdiğim hatta yüksek lisansını bile tamamladığım dal hukuk. Ama yaptığınız işten zevk almak gerçekten bambaşka bir şeymiş ben bunu pastacılığa başladığımda öğrendim. Her pastayı aşkla yaptığım lafın gelişi değildir velhasıl. Pastaları yaparken  ve çok yorulduğumda bile beni motive eden şey pastayı aldıklarında insanların ne kadar mutlu olacağını düşünmektir. Pastaların asıl sahiplerinin yaşayacağı heyecanı ben onlardan çok önce yaşarım. Onların ne kadar heyecanlanıp mutlu olacaklarını düşündükçe mutlu olurum.

Tahmin ettiğinizden daha yorucu bir iştir pastacılık hele de bu kadar ayrıntılı çalışıyorsanız.  Yeri gelir sabahladığım günler olur, tek bir figürü hazırlamanın bir gün aldığı işler olur. Ama inanın hiç zor gelmez bunlar bana çünkü çoook seviyorum bu işi.

Sözün kısası verdiği pasta siparişi ile tanıştığımız Aysan Hanım'ın yazdıkları benim bu işe aşık olmamın nedenlerini de içinde barındırıyor fotoğraflarda da net görünmüyor bu nedenle ayrıca buraya  maillerimizi kendisinden  aldığımız izinle gönül rahatlığı ile kopyalamak istiyorum:)

Bu da merak edenler için pastamızın linki http://www.tatligercekler.com/2013/09/zurafa-temali-butik-pasta.html


***

Aysan 
12 Eylül (6 gün önce)
Kime: bana
Merhabalar Özlem Hanım!

İşimiz bitti, sizi unuttum sanmayın sakın. Size ancak mail atabilmemin tek sebebi pastanızın başarısıdır :)

Öncelikle tıpkı sizin öngördüğünüz gibi, pastamız geceyi sağ salim bir şekilde buzdolabında geçirdi. (Tabi benim gecenin bir yarısı merakımdan kalkıp, zürafayı taciz edişimi saymıyorum) Sabah erkenden mütavazi doğum günü atmosferimizi hazırladım ve kutlamaya yakın pastamızı da odanın merkezine yerleştirdim. Pastanın ambalajı dahi o kadar özenle ve zevkle hazırlanmıştı ki, bir süre ona kıyamadım.

Erkek arkadaşım kapıyı açıp da, onun için hazırladıklarımı gördüğünde donup kaldı ve sevinçten gözleri doldu… Şoku biraz üzerinden atıp, pastaya yaklaşınca da salya sümük ağlamaya başladı! Üzerindeki beneklerden, kuyruğuna kadar her detayını tekrar tekrar inceledik ve tabi bol bol kulaklarınızı çınlattık.

Tabi insan pastasıyla böyle duygusal bir bağ kurunca onu aileden sayıp, yemeye kıyamıyor :) Biz zürafamıza kıyamadık ama içinin de en az dışı kadar güzel olacağını bildiğimizden, ikişer dilim pastayı mideye indirdik!
Yıllardır yediğimiz bol yağlı, krem şantili, ticari pastalardan sonra sizin "anneanne lezzetinde" ev yapımı kremanız ve pandispanyanız bizi çocukluğumuza götürdü resmen…

Bence bir insana kendini özel hissettirmek ona verilecek en güzel hediye. Siz olmasaydınız, ben bunu başaramazdım. Sayenizde erkek arkadaşım hayatının en güzel ve özel doğum gününü yaşadığını söyledi bana.
Bu kısım da benim hediyem oldu :)

Fazlasıyla uzun yazdığımın farkındayım ama size bu şekilde geri dönüş yapmasaydım, teşekkürüm tamama ermezdi. Pastanızla, güler yüzünüzle, iş aşkınızla hayatımıza renk kattınız ve bize asla unutamayacağımız bir gün yaşattınız.
Umarım siz de en kısa zamanda hayallerinize kavuşursunuz…
Umarım sizin de karşınıza hep yüzünüzü güldüren insanlar çıkar…

En kısa zamanda görüşmek dilğiyle…
Sevgiler

Aysan

özlem tatligercekler <tatligercekler@gmail.com>
16 Eylül (2 gün önce)
Kime: Aysan
Merhaba aysan hanim Eşim de şehir dışındaydi geldiğinde mailinizi paylaştım ve bunu  yayınlamaliyiz dedi. Tabii ki sizin izninizle. Özel kısımlarını çıkararak gönlünuze göre düzenleyip yayınlama onayı verirseniz blogumda paylaşmak istiyorum. Hatta belki bir feedback köşesi yapayım ıstiyorum. Kararınız ne yönde olursa olsun teşekkür ediyorum. Görüşmek dileğiyle ve sevgilerle
12 Eyl 2013 20:53 tarihinde "Aysan"
Aysan
16 Eylül (2 gün önce)
Kime: bana
Merhabalar :)

Biliyor musunuz mailinizi alınca gülümsememe engel olamadım çünkü ben o maili ilk başta blogunuzu okuyan ve okuyacak olan insanlara hitaben yazmıştım. Daha sonra bunun biraz bencilce ya da emrivaki olabileceğini düşünerek cümlelerimi değiştirmiştim.

Siz herkesin göze alamayacağı bir cesaret ve azimle hayallerinizin peşinden koşuyorsunuz. Bunun bazen ne kadar zor olabildiğini biliyorum. Mailimi hiçbir değişikliğe ihtiyaç duymadan, istediğiniz gibi yayınlayabilirsiniz.
Sizden daha nice pastalar yemeyi planlıyoruz, bu yolda ufacık bir katkım olacaksa ne mutlu :)

Sevgiler Xxx
***
Hiç yorum yok:

Yorum Gönder