Tüm ürünlerimiz gibi, kullandığımız şeker hamuru da el yapımı olup pastanız için özel olarak hazırlanmaktadır. İçerisinde hiçbir katkı maddesi ve raf ömrünü arttırıcı maddeler yoktur. El yapımı şeker hamurunun tadı da yumuşaklığı da hazır şeker hamurlarından farklıdır. Müşterilerimiz pastanın üzerindeki şeker hamurunu ayırma ihtiyacı hissetmeksizin pastalarını tüketebilmektedir. Bizim pastalarımızdan denemeden şeker hamuru hakkında karar vermeyin...

2 Ocak 2014 Perşembe

YENİ YIL YENİ TATLAR


Acısı ile tatlısı ile bir yılı daha geride bıraktık. Bu yıl benim için oldukça farklı bir yıl oldu. Bol sürprizli, bol pastalı gecen bir yıl.


Bir hobi olarak başladığım pastacılık asıl mesleğim haline geldi. Elbette bu pek de kolay olmadı. Çok emek verdim, ailemden,sevdiklerimden,uykumdan zaman çalarak bu iş için seferber oldum. Bu sırada Kotex hayallerinizi gerçekleştiriyor yarışmasından kazandığım ve gerçekten hayallerimi gerçekleştiren profesyonel pastacılık ve ekmekçilik kursuna katılma imkanım oldu hem de Türkiye'nin en iyi şeflerinden birinin, aşçılar milli takımının kaptanının okulu olan Eyüp Kemal Sevinç Mutfak Akademisinde ve bu hayatımdaki herşeye yeni bir bakış açısı da kazandırmış oldu.Bir yandan çok yorulduğumu da inkar edemeyeceğim. Her hafta sonu yaptığım Antalya -İstanbul seferleri sayesinde 4 aydır hava alanları en çok vakit geçirdiğim yerlerden oldu. ne buralı ne oralı olabildim bu dönemde:) Bu sırada hafta sonu siparişlerinin çoğunu kabul edemedim ve bu nedenle tüm pasta severlerden özür diliyorum. Ama herşey sizlere daha iyisini sunabilmek için hazırlıktan başka bir şey değildi.

O kadar çok şey öğrendim ki tatlısından tuzlusuna,ekmeğinden pastasına binbir çeşit ile artık taptaze lezzetleri yine sadece sizin için üreterek güzel günlerinize renk katacağım.

Bizlere çok emeği geçen şeflerimize ve her günümüzün hem öğrenip hem eğlenerek geçmesini sağlayan neşe ile pasta yaptığımız sınıf arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum.
Neler yaptık hepsini bu postta yayınlamam mümkün olmasa da son haftalardan bir kaç örnek vermek istiyorum. Daha öncekileri incelemek isterseniz pastalar ve hamur işleri ve tatlılar, kurabiyeler linklerine tıklayınız ve seker hamurlu pastalar içinde sitemizin temalar bölümünü inceleyiniz.

Örneğin bu pastayı pratik sunum sınavımızda Şef Eyüp Kemal Sevinç için hazırladım. Çilekler hariç üzerindeki herşey el yapımı:)


Bunlar turta çaşitlerimizden sadece ikisi.ön taraftaki armutlu ve merengli turta arkadaki ise brownili turta.

 Cheesecakelerimiz.

Mousselar,çikolatalı parfeler, sufleler ,volcanolar, panna cottalar, cream brulleler ve  daha neler neler:)

 Kişler...Kısacası siz ne isterseniz o :) Artık bizde yok yok.

Bu yılın daha bol pastalı daha renkli ve daha lezzetli geçmesi dileklerimle...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder