Tüm ürünlerimiz gibi, kullandığımız şeker hamuru da el yapımı olup pastanız için özel olarak hazırlanmaktadır. İçerisinde hiçbir katkı maddesi ve raf ömrünü arttırıcı maddeler yoktur. El yapımı şeker hamurunun tadı da yumuşaklığı da hazır şeker hamurlarından farklıdır. Müşterilerimiz pastanın üzerindeki şeker hamurunu ayırma ihtiyacı hissetmeksizin pastalarını tüketebilmektedir. Bizim pastalarımızdan denemeden şeker hamuru hakkında karar vermeyin...

11 Şubat 2014 Salı

ARI MAYA, ARKADAŞI WİLİ VE ÇEKİRGE FİLİP PASTASI

Merhabalar,

En sevdiğim karakterlerden birini pastaya dönüştürdüm bu kez. Geçen yılki doğum gününde uğur böceği teması çalıştığımız Duru Yağmur için bu yıl kendi seçimi olan Arı Maya ve en yakın arkadaşlarını çalıştık.

Arı Maya benim çocukluğumda izlediğim bir çizgi filmdi ve hiç elimden düşürmediğim arı mayalı yapboz küplerim vardı velhasıl çook severim Arı Mayayı. Tabi yeni nesil için bu karakterin görüntüsü modernleştirilmiş durumda. Trt çocukta yeni Arı Mayayı ilk gördüğümde eski hali daha iyiydi ne hale gelmiş Mayaaa ! dedim kendime ama bunun duygusal bir yaklaşım olduğunu izledikçe onu daha şirin bulmaya başlayınca anladım.

Hem arkadaşım hem müşterim olan Yasemin, kızı Duru Yağmurun bu yıl arı maya istediğini söyleyince çok sevindim. Zaten artık herşeye şeker hamurundan nasıl yapılır, nasıl durur gözüyle baktığımdan çoktan arı mayayı ve arkadaşlarını kızımla izlerken şeker hamurundan adım adım nasıl yapacağımı tasarlamıştım:) çok tatlı olacaklarına da şüphem yoktu. Sadece hamuru elime almam kalmıştı geriye ve Yaseminde buna vesile oldu.

Sağolsun sana güveniyorum nasıl istersen öyle yap diyince ben de gönlümce çalıştım ve ortaya gerçekten güzel bir pasta çıktı.

kuzucuğa tekrar mutlu yaşlar, sağlıklı huzurlu bir ömür diliyorum...
Hiç yorum yok:

Yorum Gönder