Tüm ürünlerimiz gibi, kullandığımız şeker hamuru da el yapımı olup pastanız için özel olarak hazırlanmaktadır. İçerisinde hiçbir katkı maddesi ve raf ömrünü arttırıcı maddeler yoktur. El yapımı şeker hamurunun tadı da yumuşaklığı da hazır şeker hamurlarından farklıdır. Müşterilerimiz pastanın üzerindeki şeker hamurunu ayırma ihtiyacı hissetmeksizin pastalarını tüketebilmektedir. Bizim pastalarımızdan denemeden şeker hamuru hakkında karar vermeyin...

1 Ağustos 2014 Cuma

SEVGİLİYE PASTA VE ÇOCUK YETİŞTİRME ÜZERİNE BİR KAÇ ÖNERİ ( Ne alaka? dediğinizi duyar gibiyim:))

Hukuk Fakültesinden arkadaşım Veli'nin nişanlısı için hazırladık bu pastayı. Neredeyse 10 sene oldu mezun olalı, o günden bu güne ne çok şey değişti. Bundan 14 sene önce fakülteye başladığımda sen burada okuyorsun okumasına ama pastacı olacaksın deseler çok gülerdim herhalde:) Ama şimdi sorsalar ah kafam keşke o zamanlar gastronomi okusaydım derdim. İnsan hayatında her zaman doğru seçimler yapamayabiliyor maalesef ama zararın neresinden dönülürse kardır. Tecrübe ile sabit.

Öğüt vermek en sevmediğim şeydir  ama bir konuda fikir beyan etmeden duramıyorum. Çocuklarınızın yeteneklerini ve ilgilerini keşfetmek için ne gerekiyorsa yapın, toplumun ya da sizin tercihlerinizi değil kendi tercihlerini yapabilmeleri için onları yüreklendirin. Siz imkan sağlayın gerisini onlara bırakın. Sizin çocuklarınız olmaları hayatın onların hayatı olduğu gerçeğini değiştirmiyor. Biz sadece onları korumak,kollamak ve yol göstermekle mükellefiz o yolda yürümelerini sağlamakla değil!

Bu nedenle kızımla ilgili aslında tek hayalim var mutlu bir birey olması. Bunun için elimden geldiğince çaba gösteriyorum 3 yaşında olmasına rağmen kararlarını kendi alabilsin diye:) onun yerine seçimler yapmamaya çalışıyorum. O daha doğmadan bu konularda çok şey okumaya çalıştım ve tabağına koyduğumuz yemeği bitirmesi için ettiğimiz ısrarların bile ona seçim yapamayacağı onun yerine seçimleri anne babanın yaptığı algısını yaratıyormuşuz. Velhasıl bu konu çoook karışık. Tüm ailelelere başarılar diliyorum:)


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder