Tüm ürünlerimiz gibi, kullandığımız şeker hamuru da el yapımı olup pastanız için özel olarak hazırlanmaktadır. İçerisinde hiçbir katkı maddesi ve raf ömrünü arttırıcı maddeler yoktur. El yapımı şeker hamurunun tadı da yumuşaklığı da hazır şeker hamurlarından farklıdır. Müşterilerimiz pastanın üzerindeki şeker hamurunu ayırma ihtiyacı hissetmeksizin pastalarını tüketebilmektedir. Bizim pastalarımızdan denemeden şeker hamuru hakkında karar vermeyin...

1 Eylül 2014 Pazartesi

GLUTENSİZ DOĞUM GÜNÜ PASTASI

Ankara'dan Side'ye tatile gelecek Cemre Su'nun en önemli doğum günlerinden biri olan 18. doğum günü pastasını yapmak bana kısmet oldu. Gluten alerjisi olan Cemre Su için tamamen glutensiz bir doğum günü pastası yaptık. Alerjisi çok ileri seviye de olmadığından glutensiz mutfak olmasa da mutfağımızda azami özenle pastayı hazırladık. Belki bilmeyenler olabilir glutensiz ürünler hazırlarken kullandığınız kaplardan mutfağa kadar hiç normal un girmemiş olmalı yoksa mutfağınızı glutensiz mutfak olarak niteleyemezsiniz. 

Velhasıl çok hassas ve ayrıntılı bir konu. Ben de elimden geldiğince daha önce unla hiç kullanmadığım malzemeleri kullanmaya çalıştım mecburen ortak kullanılacak şeyleri defalarca yıkadım, kakao nişasta gibi daha önce normal unla çalıştığım malzemeleri belki bulaşmıştır kaygısı ile kullanmayıp yeni paketler açtım. 

Babası Side'den gelip pastayı aldı ve annesi arayarak Cemre'nin sürprize bayıldığını söyledi. Hem ailesinin hem de benim çabalarıma sonuna kadar değdi. Cemre Su'ya sağlıklı, mutlu ve onu çok seven ailesiyle nice nice yaşlar diliyorum.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder