Tüm ürünlerimiz gibi, kullandığımız şeker hamuru da el yapımı olup pastanız için özel olarak hazırlanmaktadır. İçerisinde hiçbir katkı maddesi ve raf ömrünü arttırıcı maddeler yoktur. El yapımı şeker hamurunun tadı da yumuşaklığı da hazır şeker hamurlarından farklıdır. Müşterilerimiz pastanın üzerindeki şeker hamurunu ayırma ihtiyacı hissetmeksizin pastalarını tüketebilmektedir. Bizim pastalarımızdan denemeden şeker hamuru hakkında karar vermeyin...

16 Ekim 2014 Perşembe

BUTİK DÜĞÜN PASTASI VE KURABİYELER

Yurt dışında bir düğünün en önemli bölümlerinden olan pasta seromonisi bizim ülkemizde düğünlerin en göz ardı edilen bölümünü oluşturuyor ne yazık ki.  Düğün pastaları genellikle düğünün yapılacağı mekanın hizmet listesine dahil olur. Mekanın anlaşmalı olduğu pastaneden bol şantili genellikle tüketilmeyen pastalar servis edilir ve strafor üzeri yapay çiçeklerle süslü bir maket pasta kesiliyor gibi yapılır. Benim düğünümde de aynen bu şekilde olmuştu 6 sene evvel, tabii o zamanlar bu işle uzaktan yakından bir ilgim olmamasının yanı sıra böyle bir sektörün varlığından bile haberdar değildim.

Ama gün gelip de kardeşim evlenecek olunca yukarıdaki durumun tekrarına izin veremezdim :)
Sıvadım kolları ve şeker hamurundan yapılmış orkideler,lilyumlar,güller ve ortancalar ile süslü altın detayları da içeren bir maket düğün pastası tasarladım. Servis edilmek üzere de 300 kişilik pasta ve 300 kişilik renkli küçük kalp kurabiye hazırladım. Hem görseldeki pastamız hem de servis edilen pastamız ve kurabiyelerimiz davetlilerden tam not aldı.  Bir çok kişiden hayatlarındaki en güzel düğün pastasını yediklerini duymak tüm yorgunluklara değdi.

Tatlı çiftimize bir ömür boyu mutluluklar diliyorumm..


 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder