Tüm ürünlerimiz gibi, kullandığımız şeker hamuru da el yapımı olup pastanız için özel olarak hazırlanmaktadır. İçerisinde hiçbir katkı maddesi ve raf ömrünü arttırıcı maddeler yoktur. El yapımı şeker hamurunun tadı da yumuşaklığı da hazır şeker hamurlarından farklıdır. Müşterilerimiz pastanın üzerindeki şeker hamurunu ayırma ihtiyacı hissetmeksizin pastalarını tüketebilmektedir. Bizim pastalarımızdan denemeden şeker hamuru hakkında karar vermeyin...

22 Ocak 2015 Perşembe

MİLLİ TAKIM KAPTANIMIZ CHEF DUYGU TUĞCU'DAN ALDIĞIM EĞİTİMLER:)

Türkiye Aşçılar Federasyonu Milli Takımı bu sene Luksemburg Culinary World Cup yani 4 yılda bir düzenlenen gastronomi dünyasının en zor ve prestijli yarışmasına katıldı. Ülkemize altın madalyalar dahil 6 madalya kazandıran Chef Duygu Tuğcu en çok tanışmak istediğim pasta sanatçılarından biriydi. Fırsatını yaratır yaratmaz ondan boyama teknikleri ve şekerden çiçek yapımı ile ilgili dersler aldım. Harika 3 gün geçirdim. Ortaya çıkan ürünler müthiş oldu. Fotoğrafta gördüğünüz her şey yenilebilir.

Ortaya çıkmaları gerçekten zahmetli olan bu şekerden çiçekler ömür boyu saklayabileceğiniz kıyabilirseniz yiyebileceğiniz ürünler. Örneğin sevdiceğinize bunlardan hediye ettiğinizde yine mi çiçek deme ihtimali yokk:)


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder