Tüm ürünlerimiz gibi, kullandığımız şeker hamuru da el yapımı olup pastanız için özel olarak hazırlanmaktadır. İçerisinde hiçbir katkı maddesi ve raf ömrünü arttırıcı maddeler yoktur. El yapımı şeker hamurunun tadı da yumuşaklığı da hazır şeker hamurlarından farklıdır. Müşterilerimiz pastanın üzerindeki şeker hamurunu ayırma ihtiyacı hissetmeksizin pastalarını tüketebilmektedir. Bizim pastalarımızdan denemeden şeker hamuru hakkında karar vermeyin...

30 Haziran 2015 Salı

PASTACILIK SANATTIR

Eskiden pasta denilince aklımıza gelen kremalı pastalarken, bu sektörü ucundan kıyısından takip edenler artık bu işte bir sınır olmadığını , pastacılığın artık kulvar değiştirip yenilebilir sanata dönüştüğünü biliyor.

Krema sıkma teknikleri, boyama teknikleri, modelleme teknikleri; başlangıç seviye, orta seviye, ileri seviye, master seviye derken artık pastalara sadece pasta olarak bakmak imkansız.

Ben de her yaptığım pastada kendimle yarışıyorum, bir adım daha ileri gidemediğim işler çıkarmak istemiyorum. Her yaptığım figürün bir öncekinden iyi olması, pasta da benden bir iz olması benim için çok önemli.
Bu pasta da Nagihan hanım eşinin günlük halinin pastada yer almasını istedi.  İşten gelmiş pc ile koltukta dinlenirken yer alacağı bir modelleme pastanın başrolu idi. Ev sıcaklığını yansıtan parkeler olsun istedim ben de ve gerçekten hayal ettiğim gibi pasta bambaşka bir havaya büründü.

Mutlu yaşlar diliyorum.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder