Tüm ürünlerimiz gibi, kullandığımız şeker hamuru da el yapımı olup pastanız için özel olarak hazırlanmaktadır. İçerisinde hiçbir katkı maddesi ve raf ömrünü arttırıcı maddeler yoktur. El yapımı şeker hamurunun tadı da yumuşaklığı da hazır şeker hamurlarından farklıdır. Müşterilerimiz pastanın üzerindeki şeker hamurunu ayırma ihtiyacı hissetmeksizin pastalarını tüketebilmektedir. Bizim pastalarımızdan denemeden şeker hamuru hakkında karar vermeyin...

2 Kasım 2015 Pazartesi

NEDEN BİZİ TERCİH ETMELİSİNİZ


Şeker hamurlu bir pasta yaptırmak istiyorsunuz ve fiyat araştırması yapıyorsunuz googleladınız ve  karşınıza çıkan bir kaç yeri aradınız. Fiyatlar yaklaşık aynı ya da bazıları biraz daha ucuz / pahalı, görseli güzel olanlarda var aralarında seçim yapmak zor :)

Diğer olasılık şeker hamurlu pastaların yenilmediğini, üzerindeki şeker hamurunun sıyrıldığını ve kalan kısmınında lezzetli olmadığını tecrübe etmişsiniz daha önce katıldığınız kutlamalarda (Bu şekilde çok telefon alıyorum ne yazık ki böyle yanlış bir kanı oldukça yayılmış durumda.) Kremalı pastalarsa şeker hamurlular kadar güzel görünmüyor sonuç olarak kararsızsınız:))Eğer yediğiniz gerçek el yapımı bir şeker hamuru ise şeker hamurunu sevmemeniz mümkün değil . Gerek pastaneler gerekse butik olarak pastacılık yapanların neredeyse %95'i fabrikasyon şeker hamuru kullanıyor ve evet bu hamurlar lezzetsiz! Bir çok kişinin ifade ettiği gibi lastiğimsi bir tadı var ve tabii ki bir sürü katkı maddesi ihtiva ediyor.

Ama Antalyadaysanız ve butik pasta arayışındaysanız şanslısınız:)) çünkü benim hazırladığım şeker hamurunda hiç bir katkı maddesi bulunmuyor ve pastanızı teslim alacağınız gün sizin için özel olarak hazırlanıp pastanızla buluşuyor. Bu iki şeker hamurunu karşılaştırmak evde annenizin yaptığı yaprak sarması ile markette paketler halinde satılan o lezzetsiz yaprak sarmalarını, pardon sarmaya benzeyen şeyleri karşılaştırmak gibi bir şey :)Pastanızın içeriği ise yine size özel:) Özel tarifi ile kaşık kaşık bile yemek isteyeceğiniz Tatlı Gerçekler pasta kreması arzu ettiğiniz malzemeler ve hatta istediğiniz tür pandispanya ile buluşup bir de üzerine ganajla birleştiğinde ortaya çıkan lezzet bırakın pasta severleri pasta sevmeyenleri bile baştan çıkaracak.(tecrübelerimizle sabittir :)


Bu nedenle Antalya'da yaşıyorsanız ve şeker hamurlu bir pasta yaptırmak istiyorsanız mutlaka Tatlı Gerçekler Butik Pasta'ya bir uğrayın sonra zaten tüm kutlamalarınızda ilk arayacağınız yer olacağına eminiz:)

Portföyümüzde gördüğünüz pastalardaki tüm figürler,çiçekler şeker hamurundan el yapımıdır. Özel olarak talep edilmediği müddetce pastaların üzerinde yenilebilir olmayan bir detay kullanmamaya özen gösteriyoruz.

NEDEN BAZI PASTALAR UCUZKEN BAZILARI PAHALI ?

Hazır pandispanya tozları ve toz krema karışımları ile hazırlanan pastaların maliyetleri çok düşüktür. Maliyetinin yanı sıra yapımı kolay ve zahmetsizdir. Üzerindeki talimatlara uymanız yeterlidir. Hazır pandispanya karışımı sulandırılarak çırpılır,pişirilir ve arasına hazır kutularda satılan çeşitli aromalara sahip pasta ara kat kremaları veya yine toz halinde satılan pastacı kremları su/süt ile çırpılarak sürülür, toz kremanın sulandırılması ile elde edilen kremşanti ile kaplanır. Bu nedenle pastanelerden aldığınız pastaların çoğu aynı tat ve dokuya sahiptir. Kıvam artırıcı emülgatörler, bozulmayı önleyici koruyucular, stabilizatörler yediğimiz pastaların içinde yer alan katkı maddeleridir.

Oysa ki Tatlı Gerçekler’in mutfağında yukarıda saymış olduğumuz unsurların hiç biri bulunmamaktadır. Tüm ürünlerimiz tereyağı, iyi kalite çikolata, evlerimizde kullandığımız un ve yumurtalarla yapılmaktadır. Ürünlerimizde pastörize kutu yumurtalar değil gerçek yumurtalar kullanılmaktadır. Pandispanyalarımız ise yağsızdır.

Sözün özü :) Antalya'da hem lezzetli hem de görsel olarak eşsiz, size özel tasarlanmış pastalar için bir telefon kadar yakın olan Tatlı Gerçekler Butik Pasta Antalya, sizlerin özel günlerinde yer almaktan mutluluk duyacaktır.


PANDİSPANYA ÇEŞİTLERİ

Klasik vanilyalı sponge
Klasik kakaolu sponge
Fudge Cake
Devils Food Cake
Zaher Cake
Jacond Bisküvi
Dacquoise CakeARA KAT SEÇENEKLERİ

Çikolata Parçaları
Meyveler,
Kuru ve yaş yemişler
Mat fıstık,
Krokan,
Fıstık ezmesi,
Yer fıstığı
Marshamallow,
Oreo
veya siz ne isterseniz :))

KAPLAMA SEÇENEKLERİ

Şeker Hamuru
Ganaj
Butter cream
Krem ŞantiHiç yorum yok:

Yorum Gönder